Neuroshima czyli nasza ulubiona polska gra fabularna w klimacie postapokalipsy. Jej pojemna konwencja zachęcała do stworzenia różnorodnych scenariuszy i tekstów. Mieliśmy również moment fascynacji grą planszową Neuroshima Hex oraz bitewniakiem Nueroshima Tactics (blog o kampanii). Poniżej prezentujemy nasze prace wysłane na konkursy oraz opublikowane w czasopismach.
EKSODUS
Scenariusz, wyróżniony na konkursie Quentin 2012
Bohaterowie w scenariuszu wcielają się w członków rady osiedla Mink Creek nad którym zebrały się czarne chmury. Ze względu na szykującą się inwazje molocha, posterunek cieszący się sporym szacunkiem w okolicy. Polecił natychmiastową ewakuacje mieszkańców obozu przejściowego. Znajduje się on w Preston - około dwóch tygodni drogi. Przygoda opisuje wybory i trudności podróży, jakich doświadczy społeczność oraz same postacie graczy.
Scenariusz przeznaczony jest dla 3-5 graczy. Akcja przygody dzieje się w świecie gry Neuroshima, a przeznaczona jest do prowadzenia w mieszaninie kolorów rtęci oraz stali. Rtęć oznacza prowadzenie w klimacie grozy i strachu. Stal to walka i praca o lepsze jutro: tutaj o przetrwanie społeczności. Dozowanie ich daje możliwość zmiany nacisku na pewne elementy w przygodzie w zależności od tego, jakiego rodzaju zabawy chcą gracze. W zależności od tempa gry scenariusz można podzielić na 2-3 sesje.
TIXA
Scenariusz który zapewnił zwycięstwo w konkursie Kryształowy Smok.
Tixa to brutalna walka o przetrwanie w neuroshimowym więzieniu, w którym do gry włączył się nowy, niespodziewany zawodnik. Postacie graczy po doprowadzeniu więźnia politycznego z NY dostają od naczelnika więzienia Tixa zlecenie. Jest to zadanie infiltracji środowiska więźniów w celu odkrycia źródła wycieku informacji na zewnątrz. Otrzymują też konkurencyjną ofertę od zastępcy - źródło należy zabić, nie informując naczelnika.
Rok 2020
Powstanie Molocha: co o nim wiemy? czyli analiza historyczna w świecie Neuroshimy
Publikacja stanowi streszczenie wniosków z prac stworzonych przez wydział Historii Uniwersytetu Columbia pod prowadzonych patronem prezydenta Philipa Collinsa.
Artykuł zamieszczony w czasopiśmie Gwiezdny Pirat opisuje przyczyny takiej skuteczności działania molocha, a druga opisuje wydarzenia z września 2020 roku.
Komentarze
Prześlij komentarz