Przejdź do głównej zawartości

Archiwum Projektów: Groza

Groza to jedna z naszych ulubionych konwencji. Także nie powinno dziwić że na koncie mamy scenariusze do Zew Chtulhu w różnych epokach. Jeden z nich zapewnił nam najważniejsze RPGowe trofeum- zwycięstwo w Quentinie.



Rodzina naszych czasów

Scenariusz przeznaczony jest dla dwóch graczy oraz mistrza gry. III miejsce na konkursie Quentin 2016.

Jego rozegranie powinno zająć jedną dłuższą sesję (istnieje możliwość rozbudowy). Akcja gry ma miejsce w autorskim, post-apokaliptycznym świecie inspirowanym takimi książkami jak Droga C. McCarthyego, czy zimowym rozdziałem w grze The Last of Us, aczkolwiek jest to świat rzeczywisty ze wszystkim tego konsekwencjami. Czas akcji to ok. 12 lat po katastrofie naturalnej - gigantycznej erupcji wulkanu oraz następującym w rezultacie globalnym ochłodzeniu, w wyniku którego większość cywilizacji legnie w gruzach. W scenariuszu zawarte zostały zasady specjalne odnośnie wędrówki w trudnych warunkach, jednak w większości oparty jest on na mechanice Zew Cthulhu. Tekst przeznaczony jest dla osób dorosłych.






Zilveren Spigiel

Scenariusz jest do systemu Zew Cthulhu w realiach europejskiego miasteczka z lat 1920 – 1930, aczkolwiek drobne zmiany pozwalają na wykorzystanie go w innych epokach. Jest to klasyczne "nawiedzone domostwo" mieszające śledztwo z surrealistyczną grozą.

Praca zgłoszona do konkursu na scenariusz mieszczący się na kartce a4 . W tym miejscu chcieliśmy podziękować za organizacje oraz impuls do działania. Nieduża forma oraz dostosowanie tekstu dla początkujących MG okazało się wyzwaniem oraz ciekawym doświadczeniem, które mamy nadzieje powtórzyć.

 Plik w dobrej jakości. 
 
Plik przyjazny drukarkom

 

 

1897

Scenariusz zajął I miejsce na konkursie Quentin 2016.

Tekst przeznaczony do systemu Zew Cthulhu i rozgrywa się w realiach Warszawy drugiej połowy XIX wieku – tzw. belle epoque. Tematyka powstańcza wymusza na sesji pewne elementy specyficzne dla tego settingu- starcia z okupantem, praca konspiracyjna. Do scenariusza dołączone są gotowe postaci, jednakże możliwe jest stworzenie własnych - jedynym niezbędnym warunkiem jest ich przynależność do Organizacji Królestwa Polskiego. Scenariusz przeznaczony jest na dwie dłuższe lub trzy krótsze sesje.









Polowanie na Smętka

Praca zgłoszona na konkurs o Kufel.

Scenariusz przeznaczony jest do systemu Cold City. Jest on przeznaczony jest dla 2-3 graczy. Po pewnych zmianach scenariusz ten można poprowadzić w systemie Zew Chthulhu. Fabuła opisuje kilka dni z życia posterunku PAP na terenach byłych Prus. Zawarto w nim mieszaninę intrygi i śledztwa w sprawie dziwnych istot i niemieckich szpiegów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jednostrzał - jest w tym sens!

Prowadzę głównie jednostrzały i to takie najbardziej ekstremalne, „quetinowe”- z nakreślonymi postaciami, w egzotycznych settingach oraz z dziwnymi rozwiązaniami mechanicznymi (jak granie w komputerowej symulacji i możliwość nagłej zamiany przydziału postaci pomiędzy graczami). Takie granie ma niezmiennie zła prasę, więc postaram się pokazać kilka zalet scenariuszy. Poniżej trochę polemizuję z tekstem Enca , u niego podanych jest też tam trochę zalet jednostrzałów, których nie powtarzam więc warto spojrzeć na oba teksty.

Erpegi na pierwszy raz

„To tego jest aż tyle?” to mnie uświadomiło do końca. Pokazywałem relatywnie nowemu graczowi podręcznik do Warhammera i zrozumiałem, że wprowadzanie nowych ludzi do rpg nie może się odbywać jak za czasów szkolnych. Długie i skomplikowane zasady, konieczność znajomości settingu i długość rozgrywki, powodują że gry fabularne mają (zwykle słuszną) opinie rozrywki o bardzo wysokim progu wejścia. Jedną z inspiracji do napisania tej pracy była próba, pokazania rpg osobom zupełnie „niefantastycznym” (w dodatku z doskoku), podczas oceny i testowania prac na konkursach Rzut na Inicjatywę oraz Game Chef . Drugą inspiracją była długa dyskusja podczas ostatniej Zjavy z cyklu „ Porozmawiajmy o rpg ”. Poniżej kilka pomysłów na pierwszy krok w świat gier fabularnych oraz mniej oczywiste kontynuacje. Skupiam się głownie na grach polskich, jak macie jeszcze jakieś godne polecenia gry - piszcie w komentarzach. Nuda, co? Chcecie w coś pograć? Oczywiście jedną z możliwości wprowadzenia nowych osób w ...

Idzie lasem pani jesień, Warhammera w koszu niesie.

Pomimo tego że od premiery WFRP upłynęło sporo wody w Wiśle to nadal jest ważnym systemem w Polsce. Nie tylko w kontekście tego że „każdy zaczynał od młotka” ale aktualnej żywotności wśród fanów RPG. Wydawany jest właśnie nowy dodatek, nadesłana na Quetina prawie połowa prac jest do tego systemu a zarówno na „ Panie i Panowie… ” jak i „ Eksperci RPG ” wciąż przewija się Warhammer. Dodatkowy zastrzyk zainteresowania tym światem przynosi komputerowa seria „ Total War ”. Sam również wracam, co jakiś czas wracam do Imperium i mam kilka propozycji jak uczynić ten powrót ciekawym. Warhammer historyczny Granie w realiach historycznych nie jest łatwe. Cześć graczy może posiadać niewystraczającą wiedzę do smaczków takiej historycznej rozgrywki (przez co stwierdzenie że naprzeciw ich czołgu wyjeżdża „Tygrys” nie wywoła zakładanego zaniepokojenia). Jest jeszcze możliwość gorsza: mają wiedzę zbyt dużą i koniecznie musza się nią podzielić (na tym odcinku frontu do połowy stycznia w żadnej for...